Loading...
Rodzaje kont bankowych

Konta bankowe to w dzisiejszych czasach już prawdziwy standard. Nikt z nas nie wyobraża sobie bowiem trzymania gotówki w portfelu czy dokonywania opłat za mieszkanie standardowo, na poczcie. Wobec tego obecnie każdy z nas posiada indywidualny rachunek bankowy, a coraz częściej zakładają go nawet i nastolatkowie. Jednocześnie rodzaje kont bankowych są maksymalnie zróżnicowane. Wobec tego, które zaliczają się do najpopularniejszych i najczęściej otwieranych?

Konto walutowe

Pierwszym rodzajem konta bankowego, które jest niezwykle popularne, jest konto walutowe. Ten rodzaj konta jest zwykle przeznaczony dla tych użytkowników, którzy często dokonują transakcji w innych walutach. Wówczas mogą oni liczyć na to, że przewalutowanie będzie odbywało się z uwzględnieniem preferencyjnych warunków. Dodatkowo posiadacze konta walutowego, nie będą obciążani za płatności w innej walucie.

Konto firmowe

Rodzaje kont bankowych to również konta firmowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to konta dedykowane właścicielom firm i przedsiębiorstw, które dokonują transakcji opiewających na wysokie kwoty. Wówczas nie muszą oni udawać się do banku osobiście by wykonywać przelewy. Konto firmowe daje również wiele innych udogodnień, które można dopasować idealnie do potrzeb własnej firmy.

Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe również jest wyjątkowo chętnie wybierane. Niby podobnej jest ono do lokaty, z tym że zamrożone środki można wypłacić i wykorzystać w dowolnym momencie, nie obawiając się przy tym konsekwencji. Zamrożone środki jednak nie są oprocentowane w taki sam sposób jak na lokacie. Zwykle można liczyć na nieco niższe odsetki.

Konto studenckie

Konto studenckie to konto przeznaczone dla studentów i uczniów. Zwykle jego najważniejszym wyróżnikiem jest to, że jest ono całkowicie darmowe. Nie pobierane są opłaty za prowadzenie konta, a także nie są pobierane opłaty za przelewy czy transakcje z wykorzystaniem karty kredytowej. Posiadanie takiego konta zwykle jest możliwe do 26 roku życia, a następnie trzeba je zmienić.

Autor postu Krzysztof Sadowski - 11-07-22

Wpisy dotyczace artykułu

Ostatnie wpisy

Inwestowanie a bezpieczeństwo

Inwestycje aktualnie cieszą się sporym uznaniem na rynku. Coraz chętniej decydujemy się na inwestowanie w n
Krzysztof Sadowski 17-09-2022

Jak chronić się przed oszustami podczas zakupów przez internet?

Jak robić bezpieczne zakupy przez Internet? Oto pytanie, które zadaje sobie wielu internautów, nie wyobraża
Krzysztof Sadowski 03-09-2022

Jak bezpiecznie korzystać z karty bankowej?

Aktualnie praktycznie każdy z nas korzysta z kart bankowych. Posiadanie własnego konta w banku daje wiele k
Krzysztof Sadowski 03-09-2022

Ranking bankowych kont osobistych

Ranking bankowych kont osobistych powstał po to, żeby ułatwić czytelnikowi wybór i w szybki sposób przedstawić
Krzysztof Sadowski 24-08-2022

Jak ocenić ofertę banku? Porady

Produkty finansowe oferowane przez banki - zarówno pożyczki jak i konta osobiste cieszą się ogromnym zainteres
Krzysztof Sadowski 22-08-2022

Jak obliczyć zysk z lokaty?

Pieniądze mają to do siebie, że z czasem tracą na wartości. Dzieję się tak ze względu na różnorodne procesy ek
Krzysztof Sadowski 15-08-2022