Ranking lokat

ranking lokat

Bezpiecznym, sprawdzonym sposobem na pomnażanie zgromadzonego kapitału są lokaty. Nie każdy jednak wie, czym jest lokata i w jaki sposób wybrać odpowiednią. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący lokat bankowych. Podpowiadamy, jak wybrać opłacalną lokatę.

Oszczędzanie na lokacie

Oszczędzanie w dzisiejszych czasach nie musi, a nawet nie powinno sprowadzać się do wkładanie pieniędzy w skarpetę. Jednym z produktów bankowych oferowanych jako sposób na pomnożenie kapitału tuż obok konta oszczędnościowego jest lokata. Obecnie można ją założyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę banku. Do wyboru mamy różne lokaty, a wśród nich:

  • terminowe,
  • walutowe,
  • progresywne (ze zmiennym, rosnącym oprocentowaniem),
  • rentierskie (odsetki trafiają na konto w umownych terminach).

Lokata powinna zostać dopasowana do preferencji tego, kto zdecyduje się na ten produkt bankowy. Tylko wtedy zapewni korzystny zysk. W zależności od ofert różny jest sposób kapitalizacji odsetek. Trzeba pamiętać, że istotny wpływ na zysk z lokaty ma podatek Belki, ale nie powinien on zniechęcać. Środki finansowe na lokacie są bezpieczne dzięki gwarantowanej prawem ochronie BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego).

Jak wybrać lokatę z korzystnym oprocentowaniem?

Istnieje wiele parametrów lokat. Oczywiście liczy się to, ile pieniędzy chcemy na lokatę wpłacić. Także to, ile czasu chcemy oszczędzać. Najważniejszym kryterium w wyborze lokaty jest oczywiście możliwie najwyższe oprocentowanie. Takie pozwoli uzyskać najwyższe odsetki na koniec okres obowiązywania lokaty. Do sprawnej analizy oprocentowania i porównania dostępnych na rynku lokat przydatny jest ranking lokat na wktorymbanku.pl. To narzędzie, które pomaga wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dzięki niemu nie musimy przeglądać wielu ofert lokat bankowych na różnych stronach banków. Wszystkie najważniejsze informacje o lokatach zostały zebrane w jednym miejscu.

Z rankingu dowiemy się o wysokości oprocentowania i możemy wybrać to najkorzystniejsze. Sprawdzimy, jaką kwotę możemy ulokować i na jaki okres. Będziemy mogli przejść na stronę banku, w którym zdecydujemy się założyć lokatę. W ten sposób nie tylko poznamy szczegóły oferty, ale i szybko wypełnimy wniosek o założenie lokaty. Warto zwrócić uwagę na lokaty oferowane przez banki w ramach promocji. Dobrze też być świadomym tego, że oferty na lokaty długoterminowe mogą okazać się korzystniejsze, gdyż bank z chęcią dłużej przechowa nasz kapitał. Będzie to dla niego bardziej opłacalne. Codziennie aktualizowany ranking lokat pozwala na przeglądanie i analizowanie wielu produktów bankowych, by wreszcie dokonać słusznego wyboru. Warto upewnić się, czy do założenia lokaty obligatoryjne jest posiadanie konta bankowego.