Jak mądrze korzystać z rankingów kont osobistych?

ranking kont osobistych

W Internecie można znaleźć mnóstwo rankingów kont osobistych. Jednak korzystanie z nich wymaga odrobiny uwagi i czujności. Z natury rzeczy, w rankingu tylko jedno konto może być na pierwszym miejscu. Tak naprawdę jednak, różnice między kontami są często niewielkie. Jak się w tym odnaleźć i wybrać to jedno – najlepsze konto?

Ocena swoich potrzeb i możliwości

Przede wszystkim każdy ma inne potrzeby. Dla jednej osoby konto osobiste to centrum życia finansowego. Dla drugiej tylko niewielki dodatek, korzysta z konta tylko dlatego, że pracodawca oczekuje wskazania numeru, na który ma przelewać wynagrodzenie.

Pierwsza z tych osób musi się dobrze zastanowić nad funkcjonalnościami konta. W końcu przyda się nie tylko wygodny i przejrzysty system internetowy, ale jeszcze powinna być możliwość łatwego powiązania z kontem bankowym np. konta maklerskiego, atrakcyjna oferta kart kredytowych, jakieś ciekawe promocje. Coraz częściej jest też potrzebna dobra aplikacja mobilna. Innym istotnym czynnikiem może być np. dobra aplikacja mobilna z przelewami na telefon (Jak to działa? – przeczytasz tutaj).

Druga z tych osób z kolei nie potrzebuje wielu funkcjonalności. Tak naprawdę najważniejsze dla niej jest, żeby konto działało i był darmowe bez żadnych warunków. Tak, na szczęście można jeszcze znaleźć ranking kont za darmo.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste?

Przede wszystkim wybierając konto – niekoniecznie to sklasyfikowane na pierwszym miejscu, sprawdź jakie będzie ono generowało koszty. Przede wszystkim obecnie większość kont zawiera możliwość zwolnienia z opłat. Trzeba tylko spełnić warunki bezpłatności – najczęściej jest to obowiązek przeprowadzenia określonej liczby lub wartości transakcji kartą (żeby uzyskać zwolnienie z opłaty za kartę) lub przelewać na konto wynagrodzenie.

Jeśli planujesz, że konto będzie Twoim centrum finansów – masz bardzo duży wybór. Jest duża szansa, że spełnisz warunki bezpłatności.

Dodatkowe elementy

Bankom bardzo zależy na pozyskaniu nowych klientów, dlatego prześcigają się w promocjach, czasem bardzo atrakcyjnych. Najczęstsze to oczywiście moneyback (co to jest moneyback?) – programy premiujące korzystania z karty. Inny sposób to dobre produkty oszczędnościowe. Wysokie oprocentowanie lokaty lub konta oszczędnościowego dla nowych klientów to zawsze dobra okazja na kilka dodatkowych złotych w portfelu.