Najlepsze oferty bankowe

Jeśli trafiłeś/aś na tę stronę, to pewnie szukasz najlepszych ofert produktów bankowych. Chętnie Ci pomożemy je znaleźć.

Lokaty bankowe

Jak widać w rankingu powyżej, oprocentowanie lokat obecnie nie rozpieszcza. Konsekwentnie od bardzo już dawna, warto zwrócić uwagę na lokaty w Idea Banku – są dostępne bez konieczności zakładania konta, co obecnie jest niestety rzadkością. Należy tylko pamiętać, że Lokaty Happy, czy Happy Plus z promocyjnym oprocentowaniem dostępne są tylko dla nowych klientów. Oznacza to, że można skorzystać z nich tylko raz. Jeśli masz do zainwestowania kwotę większą niż 10 tys. od razy zdecyduj się na lokatę Happy Plus.

Nest bank – zwycięzca rankingu to także ciekawa oferta. Obok lokaty na 4%, można także liczyć na darmowe konto osobiste (i to bez żadnych dodatkowych warunków) i przyzwoite konto oszczędnościowe (o tym poniżej).

Zawsze warto rozważyć także ofertę BGŻ Optima. Cechą charakterystyczną lokat w BGŻ Optima – Lokaty Bezkarnej, Lokaty Bezkompromisowej i Lokaty Deklasującej jest brak utraty odsetek w razie zerwania lokaty. Jeśli będziesz musiał/a wycofać pieniądze z lokaty przed upływem jej nominalnego terminu, przynajmniej nie stracisz odsetek wypracowanych do tego momentu.

Więcej o najlepszych lokatach znajdziesz na stronie: ranking lokat bankowych

Konta osobiste

Wybór konta osobistego to nie jest taka prosta sprawa. Jak widać większość ofert to darmowe konta. Jednak w zdecydowanej większości ofert jest to darmowość warunkowa. Tylko konta w Nest Banku, Idea Banku i Orange Finanse są bezwarunkowo darmowe. W pozostałych przypadkach niestety trzeba wnikliwie prześledzić tabelę opłat i prowizji, żeby sprawdzić za co trzeba płacić i jakie są warunki zwolnienia z opłat. Pomoże Ci w tym ten wpis.

Oczywiście wybór konta osobistego to nie tylko kwestia opłat. Jeśli aktywnie używasz konta online, to wiesz że jest ono efektywnie centralnym punktem zarządzania Twoimi finansami. Dlatego ważne jest, żeby dowiedzieć się też jak najwięcej o funkcjonalnościach danego konta. Przykładowo bardzo istotny może być przejrzysty i funkcjonalny system bankowości internetowej. O gustach się nie dyskutuje i każdy może mieć swoje zdanie, natomiast za najlepsze konta pod tym względem uchodzą eKonto w mBanku, Konto Direct w ING Banku i Konto 360 w Millennium.

Wybierając konto, efektywnie wybierasz też kartę. O ile karty debetowe wiele się między sobą nie różnią, zwróć szczególną uwagę na koszty związane z posiadaniem karty (i co trzeba zrobić, żeby ich nie ponosić) i wypłatami z bankomatów. Niestety najnowszym trendem jest wprowadzanie opłat za korzystanie z bankomatów jeśli wypłaca się małe kwoty (takie prowizje pobiera np. mBank). Jeśli to jest dla Ciebie istotna funkcjonalność oczywiście wybierz konto z bezpłatnym dostępem do wszystkich bankomatów.

Więcej o najlepszych kontach osobistych znajdziesz na stronie: ranking kont osobistych

Konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe, to bardzo ciekawa alternatywa do lokat. Pozwala z jednej strony uzyskać rozsądne zwroty na swoich oszczędnościach. Z drugiej strony zapewnia elastyczność. Podobnie jak lokaty, najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe to oferty promocyjne. Zazwyczaj pozwalają ulokować określoną kwotę na atrakcyjny procent, ale tylko przez pewien czas. Po okresie promocyjnym oprocentowanie spadnie i trzeba wtedy szukać nowych sposobów na ochronę przed inflacją.  Ze względu na atrakcyjne oprocentowanie warto zwrócić uwagę na konto w Banku Pocztowym, natomiast trzeba pamiętać, że przelewy zewnętrzne z niego są obciążone istotnymi opłatami.
Poza tym dobre oferty są w Millennium i ING Banku. Są to konta, które pozwalają na ulokowanie dość dużych kwot (limity do 100 tys. PLN) przy niezłym oprocentowaniu.
Więcej o najlepszych kontach oszczędnościowych znajdziesz na stronie: ranking kont oszczędnościowych